Sacensības norisinās pēc Britu Darts Organizācijas (BDO) un Pasaules Darts Federācijas (WDF) saistošajiem sacensību noteikumiem.

Plašāka informācija par noteikumiem: www.bdodarts.com  un www.dartswdf.com.

Visās individuālajās un pāru sacensībās tiks spēlēta spēle “501” ar parasto sākumu un dubulto vai “buļļa” nobeigumu pēc viena mīnusa sistēmas.

Spēles sācēju nosaka metot monētu, pie neizšķirta rezultāta met uz centru, lai noskaidrotu, kurš spēlētājs sāks izšķirošo legu.

Spēles zaudētājs tiesā nākamo spēli uz tā paša mērķa!

Pielozētie pāri – Visas spēles līdz finālam notiek līdz 3 legu uzvarai, fināls līdz 4 legu uzvarai.

* Pārim, kurā ir vismaz viena dāma pienākas 50 punktu handikaps (pretinieku pāris sāk no 501 + 50 punkti). Spēlējot divām dāmām pret diviem kungiem – 100 punktu handikaps. Spēlējot diviem šādiem pāriem, 50 punktu handikapa nav.

Kungu individuālās sacensības Visas spēles līdz ¼ finālam notiek līdz 4 legu uzvarai, ¼ fināla un ½ fināla spēles līdz 5 legu uzvarai, fināls līdz 6 legu uzvarai.

Dāmu individuālās sacensības – Visas spēles līdz ½ finālam notiek līdz 4 legu uzvarai, ½ fināls un fināls līdz 5 legu uzvarai.

Jauniešu individuālās sacensības – Visas spēles līdz finālam notiek līdz 3 legu uzvarai, fināls līdz 4 legu uzvarai.

Dāmu un kungu pāru sacensības Visas spēles līdz ½ finālam notiek līdz 4 legu uzvarai, ½ fināls un fināls līdz 5 legu uzvarai.

* Kungu un dāmu pāru sacensībās visus legus sāk tas spēlētājs(-a), kurš pieteikumā norādīts, kā pirmais.

Spēļu hallē nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu

 Spēlētājiem uz spēli jāierodas piecu minūšu laikā, kā arī jāpiedalās to tiesāšanā. Galvenais tiesnesis ir tiesīgs lemt par spēlētāja diskvalifikāciju, ja tie nepiedalās spēļu tiesāšanā, izturas necienīgi pret pārējiem sacensību dalībniekiem, lamājas vai ir stiprā alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

Spēlētājiem ir jābūt pienācīgi apģērbtiem – tas nozīmē, ka spēlētāji nedrīkst startēt ģērbušies džinsu, velveta, ādas vai sporta apģērbā, kā arī sporta apavos vai čībās. Kungiem ieteicams startēt auduma biksēs un slēgta tipa kurpēs, bet dāmām auduma biksēs vai svārkos un vaļēja vai slēgta tipa kurpēs.

 Tāpat spēlētājiem ir jābūt pienācīgi apģērbtiem arī apbalvošanas ceremonijā. Spēlētāji, kuri nepiedalās apbalvošanas ceremonijā vai sacensību laikā nevienojas par balvu saņemšanu citā laikā – izcīnītās balvas pēc sacensībām saņemt nevarēs!